redditwatches.com replica richard mille fake rolex Wholesale Clothing, Cheap Hoodies Lingerie Dresses Jeans & More reallydiamond.com https://www.youngsexdoll.com love doll replica watches replica watches alexaedmon.com
Co zrobić, by szybko zajść w ciążę? Sprawdzone porady i wskazówki

Co zrobić, by szybko zajść w ciążę? Sprawdzone porady i wskazówki

Problem z zajściem w ciążę dotyczy wielu par. Często nawet kilkumiesięczne starania nie przynoszą pożądanych rezultatów. Istnieje jednak kilka wyjątkowo skutecznych, sprawdzonych sposobów, dzięki którym szanse na zajście w ciążę będą znacznie wyższe. Omawiamy je w niniejszym artykule. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Co zrobić, by zajść w ciążę – najważniejsze porady i wskazówki

Jak zajść w ciążę w jak najkrótszym czasie? Podobne pytania zadaje sobie mnóstwo par. Problemy z płodnością z roku na rok dotyczą coraz większej liczby osób. Na szczęście, istnieje kilka sprawdzonych, skutecznych sposobów, dzięki którym znacznie szybciej można ujrzeć dwie kreski na teście ciążowym. Wystarczy wprowadzić zmiany w swoim stylu życia czy zacząć prowadzić kalendarz dni płodnych. 

Po pierwsze: uprawianie seksu przede wszystkim w dni płodne

Cykl miesiączkowy u kobiety rządzi się swoimi prawami. Nie wszyscy mężczyźni zdają sobie sprawę z istnienia tzw. dni płodnych. Tylko w tym czasie szanse na zajście w ciążę są najwyższe. W czasie dni płodnych śluz szyjkowy posiada odpowiednią konsystencję, która zapewnia plemnikom optymalne warunki do bytowania w żeńskim organizmie. Oczywiście, seks należy uprawiać systematycznie – nie tylko w dni płodne. Specjaliści podkreślają, że seks warto uprawiać miłość minimum trzy razy w tygodniu.

Wtedy z pewnością nie przegapimy dni płodnych, a dwie kreski na teście ciążowym pojawią się bardzo szybko. Częste uprawianie seksu powoduje również, że poprawia się ruchliwość i żywotność plemników. Jednocześnie usprawnione zostaje ukrwienie jajowodów i macicy, a ogólna kondycja komórek jajowych także ulega znacznej poprawie. Warto wiedzieć, że plemniki w ciele kobiety mogą przetrwać maksymalnie nawet przez 6 dni. Ponadto śluz w szyjce macicy zapewnia spermie ochronę przed niesprzyjającymi warunkami. Oznacza to, że plemniki mogą bytować przez kilka dni oraz oczekiwać na moment, kiedy możliwe będzie zapłodnienie komórki jajowej.

Dobra pozycja to podstawa

Aby jak najszybciej cieszyć się przyjścia potomstwa na świat, trzeba też pamiętać o odpowiedniej pozycji podczas uprawiania seksu. Która pozycja jest najlepsza? Specjaliści polecają pozycję kolankowo-łokciową zwłaszcza kobietom z tyłozgięciem macicy oraz pozycję klasyczną na plecach. W takim przypadku nasienie znajduje się bardzo blisko szyjki macicy, co znacząco zwiększa szanse na zajście w ciążę. Aby możliwe było zajście w ciążę, istotna jest nie tylko pozycja podczas seksu, ale również to, co robimy po stosunku. Najlepiej, gdy kobieta po współżyciu leży przez minimum 15 minut z nogami lekko skierowanymi ku górze. Może na przykład oprzeć je o ścianę bądź podłożyć pod nogi poduszkę. Jeżeli kobieta cieszy się dobrą sprawnością fizyczną, może też wykonać tzw. świecę. Pary, które chcą zajść w ciążę, powinny szczególną uwagę zwracać na stosowane w trakcie współżycia nawilżacze i lubrykanty. Wiele z nich zawiera substancje zabójcze dla plemników. Należy zatem wybierać te, które są pozbawione środków plemnikobójczych.

Odpowiednie nawyki żywieniowe, czyli co jeść, by zajść w ciążę

W zajściu w ciążę niezwykle istotna jest także codzienna dieta. Badania dowiodły, że kobiety, które zmagają się z otyłością lub nadwagą, mają znacznie mniejsze szanse na zapłodnienie. Dotyczy to przede wszystkim kobiet z BMI powyżej 29. Trudności z zajściem w ciążę u kobiet otyłych pojawiają się nawet wtedy, gdy u danej kobiety cykl miesiączkowy jest prawidłowo wyregulowany. Dużym utrudnieniem dla zajścia w ciążę jest także zbyt niska masa ciała. Ona również obniża kobiecą płodność. Aby jak najszybciej zajść w ciążę, należy wprowadzić zdrową, zbilansowaną dietę bogatą w następujące składniki odżywcze: 

  • cynk – znajdziemy go w rybach, owocach morza, pełnoziarnistych kaszach, makaronach oraz pieczywie a także w roślinach strączkowych,
  • witamina C – ma ona znaczny wpływ na poprawę ruchliwości plemników, znajdziemy ją m.in. w cebuli czy cytrynie,
  • witamina A – prawdziwym bogactwem tego składnika jest papryka, marchew, pomidory, brzoskwinie oraz czerwony grejpfrut,
  • witamina E – specjaliści określają ją witaminą płodności, znajduje się ona w pestkach i nasionach dyni, chia oraz w olejach roślinnych,
  • tłusty nabiał,
  • kwas foliowy,
  • kwasy omega-3.