redditwatches.com replica richard mille fake rolex Wholesale Clothing, Cheap Hoodies Lingerie Dresses Jeans & More reallydiamond.com https://www.youngsexdoll.com love doll replica watches replica watches alexaedmon.com
Jak można sobie poradzić ze spadkiem libido?

Jak można sobie poradzić ze spadkiem libido?

Libido to określenie popędu płciowego – pod tym stwierdzeniem kryje się ochota na seks, odczuwanie podniecenia, radość czerpana ze zbliżeń. Nie zawsze poziom libido jest zadowalający – dotyczy to w szczególności kobiet, chociaż mężczyźni także mogą cierpieć na zaburzenia popędu płciowego. Wpływ na taką sytuację może mieć wiele czynników- na szczęście istnieje możliwość pobudzenia libido i ponowne czerpanie satysfakcji ze zbliżeń.

Co ma wpływ na libido?

Wiedza na temat popędu seksualnego i kształtujących go czynników może mieć kluczowe znaczenie w przypadku problemów z libido. Nie zawsze konieczne jest sięganie po środki farmakologiczne, wystarczy zmienić styl życia, by przywrócić sprawność seksualną i pozbyć się narastającej frustracji. Popęd płciowy jest sterowany przez substancje takie jak dopamina, testosteron, estrogen, noradrenalina, oksytocyna. Największy wpływ na libido ma styl życia – nie sprzyja mu nadmierny stres, przemęczenie, spożywanie alkoholu i innych używek, brak codziennej aktywności fizycznej. Popęd płciowy kształtuje również codzienna dieta – im więcej przetworzonej żywności i mniejsza dawka witamin i minerałów (na popęd wpływa witamina E, cynk czy selen), tym niższe jest również zainteresowanie seksem.

Na libido wpływają również czynniki pschologiczne – może to być przeżyta w dzieciństwie trauma, sposób wychowania czy własne przekonania. Samodzielnie trudno jest pokonać takie przeciwności, dlatego też sposobem na ukształtowanie prawidłowego libido może być terapia z psychologiem. Spadek libido mogą powodować niektóre choroby wiążące się z osłabieniem organizmu jak np. anemia czy zwykłe przeziębienie – po ustąpieniu objawów popęd płciowy powinien powrócić do normy. Na sprawność i aktywność fizyczną wpływ mają ponadto przyjmowane leki, w szczególności antydepresanty.

Spadek libido – jak sobie z nim poradzić?

Spadek libido nie zawsze wymaga konsultacji lekarskiej. Pierwszym krokiem powinny być działania mające na celu wzrost sprawności fizycznej, odpoczynek i zmiana diety, które po kilku tygodniach powinny przynieść zadowalające efekty.

Zmiana stylu życia – w celu poprawy libido warto obniżyć poziom stresu – wystarczy wziąć trochę urlopu w pracy, zrezygnować z nadgodzin czy nadmiaru obowiązków. Czasem wystarczy porządnie wypocząć, by znów cieszyć się zainteresowaniem zbliżeniami. Korzystny wpływ na sprawność seksualną ma zmiana diety, w której powinny znaleźć się świeże owoce i warzywa, a ograniczona zostaje żywność mocno przetworzona i tłusta. Osoba pragnąca zwiększyć poziom libido powinna odstawić alkohol, papierosy oraz inne używki.

Naturalne afrodyzjaki – jest wiele naturalnych substancji będących afrodyzjakami. Wystarczy włączyć do codziennej diety produkty takie jak owoce morza, figi, czekoladę, truskawki. Działanie pobudzające strefy erogenne i zwiększające ochotę na łóżkowe igraszki mają także zioła – słynny w “sprawach sercowych” lubczyk, a także cynamon, kardamon, wanilia.

Preparaty zwiększające sprawność seksualną – zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą sięgać po suplementy zwiększające libido lub leki przepisywane z polecenia lekarza. Dla panów są to preparaty takie jak Permen, Braveran czy nawet Kamagra, natomiast panie mogą skorzystać z preparatów takich jak Erotic czy Bio Maca.

Kiedy warto skonsultować się z lekarzem?

Nagły spadek libido i całkowity brak ochoty na seks może być niepokojący, jeśli nie jest związany z żadnymi innymi czynnikami jak stres, przyjmowane leki czy choroba. Jeśli sytuacja nie wraca do normy przez dłuższy czas, warto skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który wystawi skierowanie do urologa lub seksuologa. Konieczna będzie diagnostyka – zbadanie poziomu hormonów płciowych, badania moczu czy morfologii, które mogą wskazać przyczynę problemu. Niski poziom hormonów płciowych nie jest odczuwany, natomiast może mieć kluczowe znaczenie dla popędu płciowego – w ramach leczenia konieczne może okazać się przyjmowanie preparatów hormonalnych, dzięki którym libido powróci do normy.