redditwatches.com replica richard mille fake rolex Wholesale Clothing, Cheap Hoodies Lingerie Dresses Jeans & More reallydiamond.com https://www.youngsexdoll.com love doll replica watches replica watches alexaedmon.com
Obrzęk jądra- objawy, przyczyny, leczenie

Obrzęk jądra- objawy, przyczyny, leczenie

Obrzęk jądra może wynikać między innymi z uderzenia albo też z innego rodzaju urazu mechanicznego. Warto jednak wiedzieć, że może on być również wywołany pewną męską chorobę (wodniak jądra, skręt jądra, zapalenie jądra, rak jądra). Opuchlizna jednego bądź obu jąder może także wystąpić przez źle dobraną garderobę, czyli zbyt ciasną bieliznę czy spodnie. Innym powodem takiego stanu jest zbyt intensywne życie seksualne. Leczenie takiego objawu zależy od przyczyny, z jakiej wystąpił obrzęk.

Czym jest obrzęk jądra?

Jądra to parzysty organ płciowy znajdujący się w worku mosznowym. Głównym zadaniem jąder jest produkcja plemników, które pozwolą na zapłodnienie komórki jajowej. To narząd niezwykle delikatny, który może dosyć łatwo ulec uszkodzeniu. W przypadku jego naruszenia mężczyzna zmaga się z pewnymi dolegliwościami, w tym z obrzękiem jądra. Obrzęk jednego bądź obu jąder może pojawić się u osoby w każdym wieku, wtedy narząd ten staje się znacznie powiększony, ponadto takiemu stanu często towarzyszy ból, zaczerwienienie czy uczucie ciężkości i ciągnięcia. Co ważne, istnieje wiele przyczyn opuchlizny, można do nich zaliczyć zarówno urazy mechaniczne, jak i pewne schorzenia czy rodzaj prowadzonego życia seksualnego.

Obrzęk jądra- objawy

Jądra są strefą intensywnie ukrwioną i unaczynioną, a więc wszystkie zmiany można z łatwością zauważyć i wykryć. Wystarczy do tego samobadanie jąder, czyli sprawdzanie ich stanu w dłoniach. Obrzękowi jądra albo obu towarzyszy często nie tylko znaczna opuchlizna, ale również duża bolesność krocza i ocieplenie worka mosznowego. Objawem wodniaka jądra jest nabrzmienie oraz twardość jednego jądra, jednak bez dolegliwości bólowych. Objawem skrętu powrózka nasiennego jest natomiast obrzęk, zaczerwienie, intensywny ból, a niekiedy wymioty i nudności. O przepuklinie pachwinowej może świadczyć, ustanie objawów w postaci opuchlizny i bólu jądra, po zmianie pozycji na leżącą. Objawem raka jądra jest obrzęk, guzek lub guzki, zazwyczaj bez wystąpienia dolegliwości bólowych.

Obrzęk jądra- przyczyny

Obrzęk jądra może być wywołany wieloma chorobami: wodniak jądra, powikłania po śwince, zapalenia jądra albo najądrza, skręt jądra, skręt szypuły jądra, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, przepuklina pachwinowa, filarioza, żylaki powrózka nasiennego, nowotwór jądra.

Obrzęk jądra po operacji

Często do obrzęku moszny dochodzi po operacji przepukliny. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja organizmu po przeprowadzonym zabiegu. Obrzęk tkanek kanału pachwinowego jest objawem, do którego dochodzi poprzez utratę możliwości odpływu krwi z jądra. Pomocne w tym wypadku okażą się okłady ze środka przeciw opuchliźnie i uniesienie worka mosznowego, wówczas problem sam ustąpi. Ponadto obrzęk może wystąpić również po operacji żylaków, po wazektomii i po operacji wodniaka jądra. W sytuacji, kiedy obrzęk nie mija, a leczenie objawowe nie daje żadnych efektów, wówczas należy udać się do lekarza. Niekiedy mężczyzna może skarżyć się na nieprzyjemny ucisk na jądra, który jest spowodowany poprzez noszenie zbyt ciasnej bielizny. Czasem dochodzi do urazu jądra poprzez kopnięcie czy wypadek, wtedy także dojdzie do jego napuchnięcia. Obrzęk jądra po uderzeniu może spowodować przejściową czy też pełną bezpłodność. Obrzęk worka mosznowego mogą także zauważyć mężczyźni, którzy odbywają wiele stosunków płciowych w małym odstępie czasowym.

Jak leczy się obrzęk jądra?

Sposób leczenia zależy przede wszystkim od przyczyny opuchlizny. Jeśli obrzęk jest wywołany przez wodniaka jądra, wówczas lekarz decyduje się na operację urologiczną. Taki sam sposób leczenia wykorzystuje się w przypadku skrętu powrózka nasiennego. Jeśli doszło do zapalenia jądra albo zapalenia najądrza, wtedy specjalista decyduje się na zastosowanie antybiotykoterapii. W przypadku filariozy pomogą leki przeciwpasożytnicze, w skrajnych przypadkach jedyną pomocą jest zabieg chirurgiczny. Jeśli u mężczyzny wykryto raka jądra, wtedy proces leczenia zależny jest od stadium zaawansowania choroby oraz tego, czy pojawiły się przerzuty do kolejnych organów i tego, jaki jest to rodzaj nowotworu.